Kolekcijas “ILLUMINATED” mērķis ir pievērst uzmanību cilvēkiem ar invaliditāti, to integrācijas problēmām sabiedrībā. Pētījuma pamatā ir ieskats padomju laiku situācijā, kad īpaši krasi atšķīrās ideoloģijas lozungi no reālās dzīves. Latvijā kā postpadomju valstī daļēji ir saglabājušies tā laika uzskati, kad viss citādākais, kas nereprezentēja pieņemtos ideālus, tika ieskatīts par nepieņemamu un slēpts no apkārtējās sabiedrības.
Laikmetā, kad sabiedrībā tiek idealizēti konkrēti vizuāli un ķermeniski standarti, kāds var palikt ēnā un kļūt neredzams. Taču bieži vien šķietami neredzamais ir daudz spēcīgāks.. Apģērbu kolekcijas “ILLUMINATED” uzdevums ir, nojaucot stereotipus par pieņemtiem standartiem un simboliski izceļot neierastas detaļas, atklāt cilvēku dažādību, orientēt sabiedrību uz sapratni un sadarbību. Atveroties sabiedrībā, mēs varam uzplaukt citā gaismā un kļūt patiesāki savā būtībā.
Maģistra darba izstrādes rezultātā radīta apģērbu kolekcija, kas sastāv no 11 apģērbu komplektiem, kas veidoti gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan standartmodeļiem. Kolekcijas prezentācija sniedz iespēju cilvēkiem ar invaliditāti un pārējiem sabiedrības locekļiem sadarboties un veicināt integrāciju.
Kolekcijas autore - Laima Jurča
Latvijas Mākslas akadēmijas, modes Mākslas katedras - Maģistra darba kolekcija, 2019.g.,
Foto - Dmitrijs Zemenkovs,
Vide - Nacionālais botāniskais dārzs,
Modeļi - Aleksandrs Ronis, Mārtiņš Oliņš, Kārlis Podnieks, Gatis Caunītis, Dina Grīnberga, Annija Krūmiņa, Paula Pāsīte, Alise Sprunga.
Laima Jurča ir modes māksliniece un dizainere, kas dzīvo un strādā Rīgā (Latvija). 2019.gadā absolvēja LMA akadēmijas Modes mākslas apakšnozari, iegūstot MA grādu. Dzimusi un augusi neilgi pēc Latvijas neatkarības iegūšanas no Padomju Savienības, mazā Austrumlatvijas pilsētiņā līdzās Krievijas robežai. Viņas bērnība bija piesātināta ar aizraujošu 90. gadu periodu ar pēcpadomju laika atmiņām un jaunu kapitālistiskās sabiedrības iespēju laikmetu. Spilgtais un pretrunīgais fons dabiski ietekmēja Laimas personību un līdz ar to arī viņas daiļrades koncepcijas un stāstus. Katra kolekcija pievērš uzmanību konkrētām tēmām, kuru pamatā ir viņas kultūras vai sociālo aspektu novērojumi. Krāsu, apdruku un drosmīgu rakstu sajaukšanas eksperimenti ir galvenie instrumenti, kas palīdz viņas idejas realizēt dzīvos objektos. Viņa skatās uz modi caur mākslas prizmu, tomēr savos dizainos saglabā valkājamo funkcionalitāti.